Tag Heuer Carrera CV2A10.FC0796 | Mens Watches
Tag Heuer Carrera
Reference number: CV2A10.FC0796
Product status:   New
Scope of delivery:   with Original Box, with Original Papers
You are looking for another Watch?
  • Additional information
  • Reviews (0)
gehaeuse
sapphire crystal glass, stainless steel, Floor with window
Functions
Chronograph, Date, Hour minute, Week day
Clockwork
Half-oscillations A/h 28800, Calibre, Jewels, Mechanical movement self winding
Luenette
Engraved tachymeter scale
Face
Color black
Locker
Folding clasp
Bracelet
Stainless steel
Diameter 43 mm
Thickness 16 mm
Water resistance 10 bar